Ana içeriğe atla
31 Temmuz 2022 - 6 Ağustos 2022
BAŞVURU

Genel Bilgi:

Çevrimiçi koşullardan uzakta köyün düşük teknoloji ortamında soyut kavramlar üzerine düşünmek, tartışmak ve bu fikirleri takım halinde uygulamak için bir araya geliyoruz.

 

Amaç:

Farklı disiplinlerden tasarımcı adaylarının beraber yaşama ve çalışma kültürünü edinebileceği köy ortamında; konuşarak çizerek, şekil vererek, hareketle, ve sesle dertlerimizi anlatmak, problem çözmek, sorular sormak, cevaplarını bulmak, hikayemizi anlatmak ve bunların hepsini görünür hale getirmek istiyoruz.

 

Ön Koşul:

PDF formatında portfolyonun sisteme yüklenmesi.

 

Hedef Kitle:

Tasarım, güzel sanatlar ve mimarlık bölümleri 3. 4. sınıf veya yüksek lisans öğrencileri.

 

Ücret:

Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 2925, çadırlar için 2225 TL’dir.

 

Kontenjan:

20 kişi.

Lecturers

PINAR AKKURT

Pınar Akkurt, ileri dönüşüme odaklanmış bir sanatçı ve tasarımcıdır. Ulaşılması kolay gündelik nesneleri ve normalde çöpe gidecek malzemeleri kullanarak çeşitli deneyler yapar. Yeni görsel diller oluşturmaya ve farklı ölçeklerde sürdürülebilir sistemler tasarlamaya çalışır. Hayatının önemli bir parçası yapmak ve denemek olan Akkurt aynı zamanda, atık malzemelerin farklı kullanımlarını araştıran ve basit örnekleri arşivleyen bir platform olan İleri Dönüşüm Kütüphanesi’nin kurucusudur.

Geray Gencer

2003 yılında Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimini, 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Uluslararası reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak görev aldı sonrasında Yayıncılık alanında yaratıcı yönetmen olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde GMK Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Tasarımları International Council of Design gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların işbirliğiyle gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi.