Ana içeriğe atla

2003 yılında Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimini, 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Uluslararası reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak görev aldı sonrasında Yayıncılık alanında yaratıcı yönetmen olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde GMK Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Tasarımları International Council of Design gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların işbirliğiyle gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi. Geray Gençer European Design Awards tarafından Altın Ödüle layık görülen, Amerika Grafik Sanatlar Enstitüsü AIGA seçkisine ve New York Type Directors Club yıllığına kabul edilen ilk Türk tasarımcısı oldu. Gençer, kendi stüdyosunda çalışmalarını sürdürmekte ayrıca Bahçeşehir ve Işık Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak görev almaktadır.

 

http://www.geraygencer.com/

Verdiği dersler:

TASARIM ATÖLYESİ

18 Temmuz 2021 - 24 Temmuz 2021

Amaç:

 

Farklı alanlardan üniversite öğrencilerini bir araya getirerek disiplinler arası tasarım projeleri üretmek.

 

Ön Koşul:

Tasarım, mimarlık, edebiyat ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim gören üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri.

Hedef Kitle:

Tasarım, mimarlık, edebiyat ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim gören üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri.

Tasarım Atölyesi

31 Temmuz 2022 - 6 Ağustos 2022

Genel Bilgi:

Çevrimiçi koşullardan uzakta köyün düşük teknoloji ortamında soyut kavramlar üzerine düşünmek, tartışmak ve bu fikirleri takım halinde uygulamak için bir araya geliyoruz.

 

Amaç:

Farklı disiplinlerden tasarımcı adaylarının beraber yaşama ve çalışma kültürünü edinebileceği köy ortamında; konuşarak çizerek, şekil vererek, hareketle, ve sesle dertlerimizi anlatmak, problem çözmek, sorular sormak, cevaplarını bulmak, hikayemizi anlatmak ve bunların hepsini görünür hale getirmek istiyoruz.

 

BAŞVURU