Ana içeriğe atla

MİMARLIK PROGRAMI III - 2018

23 Temmuz 2018 - 5 Ağustos 2018
Köy'e geliş 22 Temmuz, Köy'den çıkış 5 Ağustos 2018 Amaç: Farklı disiplinlerden katılımcılar için; mekânsal pratikler üzerine düşünmelerini ve sorgulamalarını sağlamak, grup/ortak çalışma becerilerini geliştirmek, ortak bir eğitim ve tartışma platformu oluşturmak. Daha nitelikli yaşam çevrelerinden haberdar olmak ve bunu talep etmek için gerekli farkındalığı yaratmak. Farklı disiplinlere ait ``mekânsal söylemleri`` tartışmaya açmak ve sorgulama alanları oluşturmak. Yakın üretim alanları olmalarına rağmen, meslek edinme aşamasında bir arada üretim imkanına sahip olmayan disiplinler arasında ilişki kurabilmek; farklı şehir ve okullarda mimarlık eğitimine dahil olan bireylerin kendi aralarındaki etkileşimi ve iletişimi güçlendirmek;
REGISTER

Minyatür Atölyesi

17 Eylül 2018 - 30 Eylül 2018

Genel bilgi: Geleneksel kitap sanatları teknikleri kullanılarak bilginin görselleştirilmesini irdeleyeceğiz. Doğu resminde görme biçimleri üzerine fikirler üreterek, kitap illüstrasyonu, kartografi ve haritalama üzerine üretimler gerçekleştireceğiz..

Hedef kitle: 15 yaş üstü herkese açık.

Yürütücüler: Cansu Çakar, Atilla Şenulaş

REGISTER

Photo Book Workshop

17 Eylül 2018 - 30 Eylül 2018

Genel bilgi: Meselelerimiz çok; kişisel, kültürel, siyasal, küresel…

Bu atölye çalışmasının ana amacı önemli bir sorunun cevabını aramak: “Senin hayatla ilgili mesele(leri)n, takıntı(ları)n, hülya(ları)n nedir?” Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir, değişmeli! En nefret ettiğiniz şey, en sevdiğiniz şey, sizi rahatsız eden toplumsal bir olgu, siyasi bir olay, bir çocukluk anısı, isteyerek ya da istemeyerek unutamadığınız bir an… Hayatta “konuşmaya değer!” dediğiniz her şey olabilir; içsel bir konu olması işin tutku boyutunu artıracaktır şüphesiz.

REGISTER

2018 BUG Lab Oyun Tasarımı Atölyesi

24 Eylül 2018 - 3 Ekim 2018

Atölyenin amacı katılımcıların oyun tasarımının temellerine dair bilgi edinmelerini sağlamak ve uygulama çalışmaları sonrasında kendi oyunlarını tasarlamalarını sağlamaktır. Atölye giriş seviyesinde olacaktır, ilgili alanlarda herhangi bir deneyim zorunluluk değildir.

REGISTER

Beton Küçük Obje Üretim Atölyesi

1 Ekim 2018 - 7 Ekim 2018

Genel bilgi: Günlük hayatimizin içine çokça giren ve her yerde karsımıza çıkan, kolay ve ucuz bir malzeme olan betondan obje yapmak hep aklimiz gelmektedir. Ama nasıl yaparız, nereden başarırız bunu bir turlu bilemeyiz. Ucuz, dayanıklı ve kolay şekillenen bir malzeme olduğunu biliriz ama nasıl yapabileceğimiz bilmeyiz. Bu workshop ile malzemeye ısınmaya başlayıp günlük hayatimizde kullanabileceğimiz tasarımlarımızı üretmeye çalışacağız. Farklı üretim yöntemleri kullanacağımız workshopta farklı metotlar deneyeceğiz.

REGISTER

Kâğıt Atölyesi (Papier Mâché)

29 Ekim 2018 - 2 Kasım 2018

Genel bilgi: Kâğıt hamuru (papier mâché) ve kolaj tekniğiyle üç boyutlu tasarımlar gerçekleştirilecektir. Heykel, mask ve kukla yapımına odaklanılacak, kâğıdın sunduğu olanaklar ve tasarımda kullanım biçimleri araştırılacaktır. Atık kağıt, metal veya plastik malzemelerle oluşturulacak konstrüksiyonların kullanılacağı tasarımların, özellikle giyilebilir nitelikte olması ve karakter yaratmaya yönelik geliştirilmesi planlanmaktadır.

Hedef kitle: 15 yaş üstü herkese açık.

REGISTER