Ana içeriğe atla

SİNEMA SEMİNERLERİ II - 2018

17 Eylül 2018 - 23 Eylül 2018
Film dilinin ve senaryo yazımının temel kavramlarının, farklı dönemlerden ve coğrafyalardan örnek filmler eşliğinde açıklanacağı seminer, teorik ve pratik olarak sinemayla ilgilenen genç katılımcılar için tasarlanmıştır. 
REGISTER

2018 BUG Lab Oyun Tasarımı Atölyesi

24 Eylül 2018 - 3 Ekim 2018
Atölye, katılımcıların oyun tasarımının temellerine dair bilgi edinmelerini ve kendi oyunlarını tasarlamalarını amaçlamaktadır. Atölye giriş seviyesindedir, ilgili alanlarda herhangi bir deneyim zorunlu değildir.
REGISTER

Beton Küçük Obje Üretim Atölyesi

1 Ekim 2018 - 7 Ekim 2018
Günlük hayatımızın içine çokça giren ve her yerde karşımıza çıkan, kolay ve ucuz bir malzeme olan betondan obje yapmak hiç aklınıza geldi mi? Bu dayanıklı, kolay şekillenen ve ucuz malzemeyi nasıl şekillendirebiliriz?
REGISTER

Ortak Üretİm Olarak Eğİtİm Çalıştayı

5 Ekim 2018 - 8 Ekim 2018
Ortak Üretim Olarak Eğitim Çalıştayı: Türkiye ve Almanya’da Okul Sistemi İçinde ve Dışında Sanat Yoluyla Öğrenme (Education as Co-production Workshop: Learning through the Arts Inside and Outside of the School System in Turkey and Germany) Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya tarafından, 5-8 Ekim 2018 tarihleri arasında Şirince’deki Nesin Sanat Köyü’nde Ortak Üretim Olarak Eğitim Çalıştayı düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl kültürel eğitim üzerine Berlin’de gerçekleşen çalıştayın devamı olacak bu seneki çalıştayda, sanat yoluyla öğrenme üzerine yöntemler, araçlar ve deneyimler hakkında bilgi paylaşımı yapmaya olanak sağlamak amaçlanıyor. Çalıştay, geçen yıl olduğu gibi Almanya’dan Federal Kültürel Çocuk ve Gençlik Eğitimi Birliği (BKJ) ve Federal Almanya Drama ve Tiyatro Üst Birliği (BAG) ile Türkiye’den İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Bu işbirliği, pratik bir yaklaşımla, gençlik çalışanları, sanatçılar, sanat, kültür ve eğitim çalışanları ve öğretmenler arasında diyalog kurmayı ve kültürel eğitim, kültür alışverişi ve gençlik eğitimi hakkındaki bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
REGISTER

Kâğıt Atölyesi (Papier Mâché)

29 Ekim 2018 - 2 Kasım 2018
Atölyede, kağıt hamuru (papier mâché) ve kolaj tekniği ile üç boyutlu tasarımlar oluşturulur. Heykel, mask ve kukla yapımına odaklanılarak, kâğıdın sunduğu olanaklar ve kullanım biçimleri araştırılır. Atık kağıt, metal veya plastik malzemelerle
REGISTER