Ana içeriğe atla

2012 yılında sınıf öğretmenliğinden mezun oldum, Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nde gönüllülük yapmaya başladım. Hemen ardından katılımcı ve barışçıl bir öğrenme modelini hayata geçiren ilk BBOM Okulu Mutlu Keçi’nin kurulum sürecinde yer aldım. Dört yıl boyunca sınıf çemberleri, okulda birlikte karar alma ve çocuklarla anlaşmazlık çözümü yöntemleri üzerine hem Mutlu Keçi’de hem de diğer BBOM okullarında farklı sorumluluklarda çalıştım. Bu süreçte şiddetsiz iletişim, çocuk hakları, derin demokrasi, onarıcı çemberler, arabuluculuk ve sosyokrasi eğitimleri aldım. 2017-2018 yılları arasında Şiddetsiz İletişim Temel Eğitim Programı’nı tamamladım. 2017 yılından itibaren iki yıl Diyarbakır'da bir köy okulunda sınıf öğretmeni olarak çalışıp, uygulamalarımı derinleştirdim. 
İki yıldır Köyceğiz’de Başka Bir Okul Mümkün Derneği'nin ''Çocuklar için Önce Öğretmen'' projesinde, katılımcı ve barışçıl öğrenme ortamları üzerine öğretmenlerle çalışıyor ve yayınlar hazırlıyorum. Kendimle, çocuklarla, yeryüzü ile barış içinde bir yaşam hayali kuruyorum ve bunun için çalışmaktan büyük keyif duyuyorum.  
 

COCUKLARLABARIS.ORG

Verdiği dersler:

RADİKAL PEDAGOJİ: ALTERNATİF EĞİTİM MODELLERİ

20 Eylül 2021 - 25 Eylül 2021
Bu program, eleştirel düşüncenin öğrenme ortamında harekete geçirilebileceği yöntemler, düşünce biçimleri ve aktiviteler sunar. Yaratıcı projelerin nasıl sosyal adalet, farklılıklar, birlikte yaşama, birbirini anlama, iklim ve çevre sorunları gibi konular üzerine yoğunlaşabileceği, şiddetsiz ortamın sınıf içinde nasıl yaratılabileceği konusunda öneriler getirir. Öğrencilerin nasıl eğitim yıllarının daha erken dönemlerinde sanatsal araştırma yöntemlerinden yararlanabileceklerini ve düşünce becerilerini nasıl sosyal değişime odaklanarak geliştirebilecekleri sorularını sorar.