Ana içeriğe atla

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde yüksek lisans ve sanatta yeterlilik eğitimini tamamladı. 1993 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü nde öğretim üyesi olarak çalışmakta, ‘Halı Atölyesi’ni yürütmektedir. Sanatsal üretimini eğitimci kimliğinden ayırmadan, birlikte öğrenmek ve üretmek üzerine konumladı. Kişisel üretimlerinin yanında ‘Atılkunst’ kollektifi gibi bir çok ortak çalışmada yer aldı. İstanbul ve Münih te kişisel sergiler yaptı, yurt içi ve yurt dışı birçok sergide yer aldı. Çalışmalarını halen İstanbul’da sürdürmektedir.


Verdiği dersler:

Sanatçı Kitapları

Sanatçı kitapları üretimi son yıllarda ülkemizde de çok yaygınlaşmaya başladı. Sanatçılar üretim mekânı olarak kitap medyumunu kullanıyorlar. Bir kitabın sanat üretimi için mekân olarak kullanılması ne anlama gelmektedir? Sanatçı kitapları, kitabın sadece mekân olarak değil, aynı zamanda kitap formunun sorun edildiği bir üretim mecrasıdır.

Yazma Çizme Atölyesi

Yazmak ve çizmek eylemlerine odaklanan bu atölye çalışmasında bu iki ifade alanı yan yana deneyimlenecektir. Gördüğünü çizebilmenin ya da betimleyip yazabilmenin ötesinde, yazmak ve çizmek eylemlerinin gündelik yaşama eklediği bilgi ve algı üzerine odaklanılacaktır. Çizginin ifade olanakları çizerek, yazının ifade olanakları ise alıntı, slogan veya duvar yazısı gibi görselleşebilecektir ki ‘çizgi’ yazmak  eylemi ile çizmek eyleminin ortak noktasıdır.