Ana içeriğe atla

Ödüllü mimarlık ve kentsel tasarım ofisi ABOUTBLANK` in kurucu ortaklarından Erhan Vural, 2007`de YTÜ Mimarlık Fakültesi`nden mezun oldu.

2005`ten beri kendisinin, Ozan Özdilek`in, Hasan Sıtkı Gümüşsoy`un ve Gökhan Kodalak`ın birlikteliğiyle süregelen ABOUTBLANK ile birlikte tekil konut ölçeğinden stratejik kentsel tasarım ölçeğine dek geniş bir skalada projeler üretti, ulusal ve uluslararası yarışmalarda yirminin üzerinde ödül kazandı. Skopje Architecture Week, İTÜ, YTÜ, BAÜ, ÇAÜ, KÜ, UÜ, MEF, KBÜ gibi saygın ulusal ve uluslararası platformlarda seminerler verdi. 2011 yılında ABOUTBLANK` in resmi ofis statüsüne kavuşmasından bu yana ofis bünyesinde profesyonel hayatına devam ediyor ve MVRDV Rotterdam, AECOM Londra, KCAP Rotterdam gibi saygın ofisler ile birlikte bir çok uluslararası projede ortak çalışmalar yürütüyor. Aynı zamanda 2014`ten bu yana Yıldız Teknik Üniversitesi`nde Mimari Tasarım stüdyolarında proje yürütücüsü olarak deneyimlerini paylaşıyor.

www.ABOUTBLANK.CC

Verdiği dersler:

Teselasyon – Soyutlama

Atölyenin Amacı: Bu atölye, katılımcıların mimarinin önemli bir düşünme ve pratik şekli olan soyutlama üzerine bilgi sahibi olmaları ve uygulama yapmalarını amaçlamaktadır. Katılımcıların 3 boyut ve mekân-ölçek algılarını Öklid geometrisi (nokta-doğru-düzlem) üzerinden geliştirmek bir hedeftir.

 

Tessellation - Mozaik Döşeme - Nokta-Doğru-Düzlem-Mekân

Atölye sırasıyla soyutlama, Öklid geometrisi, yüzey oluşturma, mekân oluşturma ve mekânı belirlenmiş bir topoğrafyaya aplikasyonundan oluşmaktadır. Atölye süresince katılımcılara konulara ilişkin teorik sunumlar yapılarak, belirlenen malzemeler üzerinden el becerilerini geliştirecek uygulamalar yaptırılacaktır. Atölye sonunda katılımcılar Nesin köyünün çevresinde belirledikleri bir alan ve işleve uygun olarak söz konusu teknikleri kullanarak bir proje geliştirecek ve sunacaklardır.