Ana içeriğe atla

CHARLOTTE KENT, PhD, Montclair Eyalet Üniversitesi'nde Görsel Kültür alanında Yardımcı Doçent ve  Sanat Tarihi bölüm başkanı. Çalışmaları dilbilimsel ve görsel ifade araçlarının nasıl görüş yeteneğimizi engelleyebildiği konusuna odaklanır. Kimi zaman sanat eleştirisini analiz ederek, kimi zaman bir müze metnine, bir betimsel şiire, bir veri görselleştirmesi ya da bir sosyal medya postasına bakarak, bazı şeylerin nasıl kolayca görmezden gelinebildiğini sorgular. Şu andaki araştırmaları, bu temel üzerine kurulur ve güncel sanat ve spekülatif tasarımda absürd olanın yükselişine katkıda bulunan kültürel bağlamı inceler.

Kent, aralarında Word and Image, Journal of Visual CultureHarvard Design Magazine, and Interdisciplinary Humanities de olmak üzere bir çok yayında makalelerini yayımladı. Sürrealist ressam Leonora Carrington'un İkinci Dünya Savaşı döneminde deliliğin içine düşüşü, John Berger'in Görme Biçimleri kitabı, ve Amerika Birleşik Devletleri iç güvenlik temsilciliği tarafından propagandası yapılan "eğer birşey görürsen, birşey söyle" sloganı üzerine makaleler yazdı. Kent, Artists's Magazine'de Sanatçılar İçin Sanat Ticareti başlıklı aylık köşe yazıları yazıyor. Aynı zamanda, New York City, Ulusal Sanat Kulübü'nde yönetim kurulu üyesi, burada sanatçıların burs başvurularını değerlendiriyor. Kent Bir çok kurumla işbirliği yaparak güncel sanat alanında panel tartışmaları ve etkinlikler organize ediyor. 

Akademik çalışmaları öncesinde Kent, New Mexico'ya bağli Santa Fe'de sanatçılarla çalıştı ve Andreeva Portait Academy'de geçici direktör olarak rol aldı. 2006 yılında New York'a dönerek burada Candeo Clinical Science Communications'un yöneticiliğini sürdürdü. 2009'dan bu yana, sanatçılara konsept geliştirme ve yaratıcı süreçlerinde danışmanlık yapıyor, onları kamuya yönelik sunumları ve fon başvuruları gibi konularda destekliyor.

CHARLOTTE KENT

Verdiği dersler:

Görsel Yalanlar

Çok fazla bilginin yanıltıcı olduğu bir dünyada, bu kurs, imgelerin bize nasıl yalan söyleyebileceği ile ilgileniyor. Sanat, reklamcılık ve başka görsel durumlara bakarak, ögrenciler, gördüğümüz şeyleri nasıl anladığımız ve yorumladığımızI öğrenecekler. Bir imgeye bakarak izleyici aktif olarak o imgenin anlamının yaratılmasında rol alır. Bu kursta bizler, belgesele dair inancımızı sorgulayacağız.