Ana içeriğe atla
25 Ağustos 2019 - 8 Eylül 2019

Amaç: Bakmak, Görmek, Aktarabilmek.

Genel bilgi: Her insanın hedef kitlesiyle paylaşmayı istediği bir mesajı/iletisi vardır. Amaç onaylanmak değil, anlaşılmaktır. Bunun bir yolu, bakış açımızda gizlidir.  "Pencereden bakan iki kişiden biri gökteki yıldızları görür diğeri yerdeki çamuru". Yaratıcı Yazarlık dersleri sizin "bakış açınızı" değerlendirmenizi, aktarmanızı sağlar. Bu dersler hem çalışma anında atölyede hem de ödev şeklinde yapılacaktır (sınav yapılmaz). Derslerimiz bütünüyle uygulamalıdır. Katılımcılar, kendi yazdıklarını değerlendirip çalışacaktır.

Program: Malzeme, Hazırlık, Tema, Konu, Çatışma, Eylem-Karakter. Bu bilgiler, atölye sırasında paylaşılıp değerlendirilecek bilgilerdir. Zaman kalırsa Eylem/Karakter   kurguları (Araştırma, Aşk / Serüven, Polisiye olarak dört kurgu) örneklerle aktarılacaktır. Katılımcıların önceden hazırlık yapmalarına gerek yoktur. Kendilerine güvenmeleri, yetenekli, azimli ve ilgili olmaları yeterlidir.

Hedef kitle: Yetişkinler.

Ücret: Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 2410 TL, çadırlar için 1810 TL'dir. Geziler ücrete dahil değildir. 

Kontenjan: 15 kişi.

Sorularınız için: Aycan Şahin (aycansahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayınız. Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçlar e-postayla iletilir.

Kayıt: Başvuru sonucunuz başvurduğunuz tarihten itibaren 15 gün içerisinde e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

 

daha fazla bilgi için: http://www.nesinkoyleri.org/etkinlik-detay.php?egitimkod=349

Program team

AYŞEGÜL KANAT

Adana/Ceyhan doğumlu, Ayşegül Kanat (d.1949)  DTCF/Tiyatro /Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunudur. 1995'ten bu yana oyun yazarlığı yapmaktadır. TRT Radyo Oyunları dalında ödül almış