Ana içeriğe atla
3 Nisan 2020 - 5 Nisan 2020

Amaç:

Üç gün sürecek eğitimde, çamurla tanışacağımız kısa bir girişin ardından tornada çamuru merkeze alma ve silindir formu üzerine yoğunlaşacağız. Dip rötuşlama çalışmasıyla(trimming) program sona erecek.

 

Hedef Kitle:

18 yaşını doldurmuş, çömlekçi çarkıyla tanışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

 

Ücret:

Katılımcılar tek kişilik özel odalarda konaklayacaklardır. Programın ücreti konaklama, dersler, günde üç öğün yemek, çay, su ve temel ihtiyaçlar dahil kişi başı 1000 TL`dir.

 

Kontenjan:

4 kişi.

 

İletişim Kişisi:

Çiğdem Şahin - cigdemsahin@nesinkoyleri.org

 

Program:

Program:
Katılımcıların ilgili programın Perşembe akşamı 18`e kadar Köy`e ulaşmalarını bekliyoruz. Dersler Cuma günü 9-13, 14-18, Cumartesi ve Pazar 9-13, 15-18 saatleri arasında yapılacaktır. Üç gün sürecek bu eğitimde çamurla tanışacağımız kısa bir giriş yapacak, ardından tornada çamuru merkeze oturtma ve silindir üzerine yoğunlaşacağız. Çamur hazırlama ve dip rötuşlamayla(trimming) da program sona erecek.

Ders saatleri;
1.gün
09-13 Ders (Çamurla tanışma, çamur hazırlama)
14-18 Ders (Merkezleme ve silindir çalışmaları)
2.gün
09-13 Ders (Merkezleme ve silindir çalışmaları)
15-18 Ders (Silindir, düşeyde ve yatayda silindirik form alıştırmaları)
3.gün
09-13 Ders (Silindir, düşeyde ve yatayda silindirik form alıştırmaları)
15-18 Ders (Dip rötuşlama)

 
Lecturers

ESER ÖYKÜ DEDE

Eser, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Seçil Akdil’le piyano, Prof. Sayram Akdil’le solfej ve armoni çalıştı. Eğitimi sırasında Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar’ın master-