Ana içeriğe atla
21 Ağustos 2023 - 27 Ağustos 2023

Tarih:

21-27 Ağustos 2023 (Köy'e geliş 20 Ağustos, Köy'den ayrılış 27 Ağustos'tur.)

Genel Bilgi:

FluTV youtube kanalında sanat, felsefe, mimarlık, edebiyat, sinema üzerine konuşmalar yapan akademisyen ve araştırmacıların transdisipliner bir üslup ile tartışmalar yürütecekleri bir seri etkinlik olacak.

Amaç:

FluTV, çeşitli disiplinlerden çeşitli konularda özgün, eğlenceli içerikler sunan bir içerik platformudur. İlker Canikligil tarafından 2019 yılında kurulan kanalda felsefe, kültür, tarih, iş, bilim, sinema, yemek kültürü ve daha birçok konuda oldukça popüler videolar yer almaktadır. Bu kampın amacı FluTV takipçileri ile program yürütücülerini Nesin Köyü’nde buluşturmaktır. Bilim, sanat, felsefe, mimarlık, sinema, edebiyat çerçevesinde çapraz tartışmaların Nesin Köyünde gerçekleşmesini deneyimlemektir.

Hedef Kitle:

18 yaşüstü herkes.

Ücret:

Kampın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 4400 TL, çadırlar için 3400 TL’dir.

Kontenjan:

45 kişi.

İletişim Kişisi:

Çiğdem Şahin - cigdemsahin@nesinkoyleri.org

Başvuru:

Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt Uyarı:

Başvurular toplu olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucunuz yaklaşık 1 ay sonra e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Program:

Eğitmenler ve Örnek İçerikler
Mustafa Seven, 3 gün, Moderatör
İlker Canikligil, 3 gün, Olmaz Öyle Saçma Şey
Can Kantarcı, 3 gün, Kültür Kantarı
Ömer Aygün, 3 gün, Olmaz Öyle Saçma Felsefe
Bager Akbay, 7 gün, Sanat Sohbetleri
Erkcan Özcan, 3 gün,  Olmaz Öyle Saçma Bilim
Ebru Tabak Canikligil, 3 gün, Olmaz Öyle Saçma Mimarlık
Hava Ulaş, 7 gün, FilmZ
Alper Hasanoğlu, 3 gün, Delirmek Normaldir
Aylin Seçkin Georges, 3 gün, Her Şeyin Ekonomisi
Volkan Ertit, 3 gün, Din ve Toplum

Bonus Atölye: Giyilebilir Formda Hikayeler – Kanvas Olarak Tişört

Giyilebilir Formda Hikayeler: Kanvas Olarak Tişört  Tarih ve Zaman:
Atölye iki bölümden oluşur. İlk bölüm, 26 Ağustos tarihinde saat 15.00-16.00 arasında Olmaz Öyle Saçma Kamp! programının katılımcıları gerçekleşecekti. İkinci bölüm saat 21.00’da Tosun Terzioğu Amfisi’nde, tüm Köy sakinlerinin katılımına açıktır.
Atölye Kapsamı: Kampın son günü, KAFT ekibi yürütücülüğünde ve “Giyilebilir Formda Hikayeler: Kanvas Olarak Tişört” başlığında aşağıdaki konular hakkında brif bilgiler verir ve öğrencilerin sorularını yanıtlar. Atölye sonunda, Nesin Sanat Köyü için hazırlanan serigrafi baskı, öğrencilerin tarafından tişörtlere transfer edilir.
Atölye Konuları:
Marka kuruluş hikayesi ve işleyiş
Giyilebilir Formlarda Hikayeler Anlatmak: Kanvas Olarak Tişört
Tasarım
İllüstrasyon
Renk
Hikaye