Ana içeriğe atla
NESİN SANAT KÖYÜ NEDİR?

Nesin Sanat Köyü, Şirince Köyü’nün 1 km uzağına kurulmuş olan Nesin Matematik Köyü’nün bünyesindeki bir sanat okuludur. Önce sanat yaz programları olarak çalışmalarına başlamış ve sonrasında Matematik Köyü gibi büyüyerek; öğrencilere, genç sanatçılara yıl içinde servis veren bir sanat üretim alanı olmuştur. Matematik Köyü gibi Sanat Köyü de mevcut eğitim sistemine alternatif bir etkileşim ortamı sunmayı ve öğrencilere sanat denen karmaşık yolda mümkün olduğunca derinlemesine öğrenme, anlama ve üretme alanı açmayı hedefler. Amacı, genç sanatçılara ve sanatçı adaylarına, sorgulamaya ve eleştiriye açık bir ortamda sanat üretim ve öğrenim imkanı sağlamaktır.

Sanat Üretim Yöntemleri Üzerine Egzersizler

17 Haziran 2024 - 23 Haziran 2024

Tarih:

17-23 Haziran, 2024 (Köy'e geliş 16 Haziran, Köy'den çıkış 23 Haziran)

Genel Bilgi:

 

Sanatçıların üretim süreçlerinde karşılaştıkları fikir açmazlarının masa yatırılarak değerlendirilmesi. Uygulama, potfolyo değerlendirmesi ve fikir alışverişi üzerine kurulu atölye çalışması.

 

Amaç:

 

BAŞVURU

Köy'den Köy'e: Köy'ün Atıklarıyla Köy İçin Bir Şeyler Yapalım

1 Temmuz 2024 - 7 Temmuz 2024

Tarih:

1-7 Temmuz 2024 (Köy'e geliş 31 Haziran 2024, Köy'den çıkış 7 Temmuz 2024)

Genel Bilgi:

 

Çevremizde birikenleri gözlemleyerek, toplayarak, dönüştüreceğimiz, yaparak konuşacağımız, fikirler geliştireceğimiz uygulama ağırlıklı bir atölye çalışması. 

Kullanabileceğimiz, dönüştürebileceğimiz olası malzemeler; ambalaj kolileri ve kağıtları, yağ, peynir tenekeleri, plastik şişeler, içecek kutuları, tuvalet kağıdı ruloları, kırılmış, bozuk eşyalar ve olası başka istenmeyen şeyler olacak. 

BAŞVURU

“Yerinde Yeller Esiyor” Yaz Kampı

15 Temmuz 2024 - 21 Temmuz 2024

Tarih:

15-21 Temmuz 2024 (Köy'e geliş 14 Temmuz 2024, Köy'den çıkış 21 Temmuz 2024)

 

Ücret:

TÜİK’in açıklamasına göre “hissedilen enflasyon” %129. Nitekim biz de yemek ve maaş enflasyonunu o civarda hissediyoruz. Bu yüzden birkaç ay sonrasının fiyatlarını belirlemekte çok zorlanıyoruz (ve hatta utanıyoruz). Katılımcılarımızı rahatlatmak için erken ödemelerde indirim yaptık. Aylık program ücretlerini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Ara:

BAŞVURU