Ana içeriğe atla

Burak Arıkan

Burak Arıkan New York’ta yaşayan bir sanatçıdır. İşlerinde toplumsal konuları araştırır, bulguları ile soyut mekanizmalar geliştirir, ağ haritaları ve tahmin sistemleri yaratır, performanslar yapar, ve bu sayede görünmez güç ilişkilerini görünür kılarak tartışmaya açar. Arıkan’ın yazılımları, baskıları, yerleştirmeleri ve performansları yerel ve uluslararası birçok kurumda sergilenmektedir, bu kurumlar arasında Museum of Modern Art New York, SFMOMA, Venedik Mimarlık Bienali, São Paulo Bienali, İstanbul Bienali, Ashkal Alwan, Tokyo Museum of Contemporary Art, MAXXI Müzesi yer alır.

CHARLOTTE KENT

CHARLOTTE KENT, PhD, Montclair Eyalet Üniversitesi'nde Görsel Kültür alanında Yardımcı Doçent ve  Sanat Tarihi bölüm başkanı. Çalışmaları dilbilimsel ve görsel ifade araçlarının nasıl görüş yeteneğimizi engelleyebildiği konusuna odaklanır. Kimi zaman sanat eleştirisini analiz ederek, kimi zaman bir müze metnine, bir betimsel şiire, bir veri görselleştirmesi ya da bir sosyal medya postasına bakarak, bazı şeylerin nasıl kolayca görmezden gelinebildiğini sorgular. Şu andaki araştırmaları, bu temel üzerine kurulur ve güncel sanat ve spekülatif tasarımda absürd olanın yükselişine katkıda bulunan kültürel bağlamı inceler.

AYŞEGÜL KANAT

Adana/Ceyhan doğumlu, Ayşegül Kanat (d.1949)  DTCF/Tiyatro /Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunudur. 1995'ten bu yana oyun yazarlığı yapmaktadır. TRT Radyo Oyunları dalında ödül almış

Z. TÜl AKBAL SÜALP

Sosyoloji ve sinema alanlarında doktorasını tamamlamış Tül Akbal Süalp, çeşitli kültür, teori ve sinema dergilerinde makaleler yayınlamaya devam etmektedir. Editörlüğünü yaptığı “Kültür ve Toplum 1”

DENİZ GÜL

İlk kişisel sergisini ARTER (2011)’de açan Deniz Gül, çalışmalarına Galeri Mana (2013) ve The Pill’de (2016) açtığı sergilerle devam etti. İstanbul Bienali (2015), Sharjah Bienali (2017), Cappadox (2017), Salzburger Kunstverein (2012), Palais des Beaux Arts Lille (2010) gibi kurumlarda grup sergileri oldu. Şikago’daki HPAC, Khoj Bombay ve Tokyo Wonder Site Gül’ün katıldığı konuk sanatçı programları arasındadır. Gül’ün Sharjah Art Institute desteğiyle gerçekleştirdiği son işi 2018 Eylül’ünde Berlin ACUD’da gösterilmiştir. Aynı zamanda yazar olan Gül ilk kitabını 2011 yılında yayınladı.

LIVIA ALEXANDER

Küratör ve yazar olan Livia Alexander, Montclair State University’de Sanat ve Tasarım Bölüm Başkanı’dır. Çalışmaları, sanat altyapısı ile yemek ve sanatın kültürel siyaseti, uygarlık, artistik üretim arasındaki ilişkiyi araştırmaya; Ortadoğu ile Güneydoğu Asya’daki güncel sanata odaklanır.

LEMAN SEVDA DARICIOĞLU

Performans Sanatçısı (d.1985, İzmir) İstanbul’da yaşıyor.  Sanatçı enstalasyon, video, fotoğraf gibi diğer disiplinlerle ilgilense de temel olarak performans sanatı alanında üretimini gerçekleştiriyor. Sanat üretim sürecine kendisi üzerinde performatif bir araştırma

ASLI BOSTANCI

MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı'ndan 2007 senesinde mezun olan Aslı Bostancı aynı sene Viyana Impulstanz Festivali’ne Dancewebber bursu alarak davet edildi. 2009 senesinde Emmanuelle Huyn'nın sanat yönetmenliğinde, Center National de Danse Contemporaine Angers_France (CNDC)

ONUR CERİTOĞLU

Onur Ceritoğlu, Berlin-İstanbul arasında mimar olarak eğitim almış bir sanatçı ve akademisyendir. Tesislerinde ağır kentsel değişimi ve içindeki kayıt dışılıkları gösteren nesneler ve malzemelerle birlikte

BERK ASAL

Tasarım eğitimini 2010 senesinde tamamladıktan sonra geçici mimarlık, enformel şehircilik ve sergi tasarımı ile ilgilenmiştir. Bu çalışmalarını desteklemek için disiplinlerarası ve katılımcı atölye çalışmaları
Abone ol Eğitimci