Ana içeriğe atla

Malzemeleri, belli sınıflandırmalar ve kullanım sınırları içinde ele alırız ve bu sınırların dışında kaldıklarında genellikle atık olarak tanımlarız. Tüketim odaklı tanımlamalar malzemelerin genel kullanım alanlarını ve bu kullanım alanları içindeki değerini de belirler. Atölye kapsamında "atık" malzemeler yeniden ele alınarak, kullanım biçimleri ve üretim yöntemleri çeşitlendirilerek giyilebilir objeler- takılar üretilir. Takının “değerli” olması fikri ele alınarak, atık malzemeler ile yeni değerler yaratılır. (Atölyede temel düzeyde metal takı eğitimi de verilir.)

Eğitimciler

SİNEM YILDIRIM

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'na başladı. 2013-2014 yılları arası İstanbul Moda Akademisi - University of the Arts London işbirliği ile

Bu atölye aşağıdaki program(lar)ın bir parçasıdır:

Öğretmenler için Sanat Yaz Kampı

18 Haziran 2018 - 24 Haziran 2018

Programda, okul öncesi,  anaokulu, ilkokul gibi kurumların sınıf öğretmenleri (ve) adaylarının 'sanat eğitimi'ni deneyimledikleri ve tartıştıkları bir alan oluşturmak amaçlanmaktadır. Çeşitli alanlardan sanatçılarla, uygulamalar yapılır.