Ana içeriğe atla
12 Haziran 2017 - 25 Haziran 2017

This program brings together three studios that interdependently offer analysis of the notion of "time" in the visual arts. While the studio "Timeless Ones" provide the participants a working environment with a variety of materials, In Search of Water studio offers long walking and reading experiences providing literature, philosophy and art texts written on "walking". The Social (Media &) Memory/loss studio offers a theoretical approach to the notions of memory and time.

Studios

Suyu Aramak: Bir Yürüme Atölyesi

Bu atölye yürümek, düşünmek ve okumak  arasındaki ilişkiyi incelerken, yürüyüşün doğal ritmini önemseyerek doğa-kültür ikililiğine odaklanır. Yürüme sanat-hayat-bilim arasındaki felsefi ve edebi metinlerin beraber ve doğa içerisinde okunarak tartışılmasını yöntem olarak benimser; ‘suyu aramak’ metaforu üzerinden kendisini doğanın akışına bırakır.

Sosyal (Medya'da) Hafıza/sızlık

Geçen zamanı, haftanın günlerini, ayları, mevsimleri nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Bu derste, ilk iş olarak konuşmayı ve yaşanmışlıkları ilk defa anlatmaya çalıştığınız çocukluk anılarınızı canlandıracağız. Anılar nasıl oluşur, nasıl saklanır, nasıl tekrar tekrar kurgulanır sorularında vakit geçirdikten sonra kişisel hafızadan toplum hafızasına geçeceğiz. Toplumsal bellek nasıl oluşur, nerede saklanır, neden arşivlenir sorularını bir dönemin unutulmuş teknolojileri ve aletleri ile harmanlayarak günümüze varacağız. 21.