Ana içeriğe atla
18 Temmuz 2021 - 24 Temmuz 2021

Amaç:

 

Farklı alanlardan üniversite öğrencilerini bir araya getirerek disiplinler arası tasarım projeleri üretmek.

 

Ön Koşul:

Tasarım, mimarlık, edebiyat ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim gören üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri.

Hedef Kitle:

Tasarım, mimarlık, edebiyat ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim gören üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri.

Ücret:

Yazokulunun ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 1600 TL, çadırlar için 1200 TL'dir.

Kontenjan:

20 kişi. Kontenjan dolmuştur.

Lecturers

Geray Gencer

2003 yılında Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimini, 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Uluslararası reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak görev aldı sonrasında Yayıncılık alanında yaratıcı yönetmen olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde GMK Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Tasarımları International Council of Design gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların işbirliğiyle gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi.

Mehmet Ali Türkmen

1990 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olan Mehmet Ali Türkmen, ulusal ve uluslararası grafik tasarım sergileri, kişisel grafik tasarım sergileri, atölye çalışmaları ve seminerlere katıldı. Afişleri Zürih tasarım müzesi 'Museum fur Gestaltung Zurich' ve Colorado State Üniversitesi, Fort Collins daimi koleksiyonlarında bulunmaktadır.