Ana içeriğe atla
27 Eylül 2021 - 2 Ekim 2021
BAŞVURU

Yoğun ilginiz için çok teşekkür ederiz.
Bu program için kontenjanımız dolmuştur.
Gelecek programlarda görüşmek üzere!

Program Bilgileri

Tarihler: 27 Eylül - 2 Ekim

Katılımcı Sayısı: 20

Eğitimciler: 

Gözde İlkin, Sanatçı
Gülsun Kanat, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı Gönüllüsü
Leyla Soydinç, Uzman Psikolog, Mor Çatı Gönüllüsü
Selime Büyükgöze, Öğretim Görevlisi, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı Gönüllüsü

Genel Bilgi:

Bu programda toplumsal cinsiyet konusu çeşitli atölyeler, seminerler, tartışmalar ve sanatsal üretim yöntemleri üzerinden incelenecektir. Bir yandan Türkiye'de feminist hareket ve kadın dayanışmasının tarihi, kadına yönelik şiddet, sığınaklar, kadın hareketi boyunca değişen yasalar gibi konulara Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gönüllüleri tarafından kapsamlı bir bakış açısı sunulacak, bir yandan da sanatçı Gözde İlkin tarafından güncel sanat pratiklerinde toplumsal cinsiyet konusuna değinilerek atölye çalışmaları sürdürülecektir.

Amaç:

Mevcut iklimde toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadına yönelik erkek şiddeti ve kadın cinayetleri gibi aciliyeti hızla artan konuları bir atölye/seminer ortamında birlikte düşünmek, birbirimizden öğrenmek, deneyimlerimizi paylaşarak bilgilenmek ve birlikte üretmek.

Hedef Kitle:

Türkiye’nin her yerinden genç kadınlar, kadın sanatçılar, sanatçı adayları, kadın hareketini merak eden, hayata bakışını toplumsal cinsiyet açısından irdelemek isteyen tüm LGBTQI+ ve kadınlara açıktır.

Bu program Türk İsveç İşbirliği Birimi tarafından desteklenmektedir

nesinkoyleri.org

nesinistasyon.com

Lecturers

GÖZDE İLKİN

Gözde İlkin (1981, Kütahya) 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde lisans eğitimini, 2012 yılında ise Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.