Ana içeriğe atla
17 Eylül 2018 - 30 Eylül 2018
REGISTER

Genel bilgi: Geleneksel kitap sanatları teknikleri kullanılarak bilginin görselleştirilmesini irdeleyeceğiz. Doğu resminde görme biçimleri üzerine fikirler üreterek, kitap illüstrasyonu, kartografi ve haritalama üzerine üretimler gerçekleştireceğiz..

Hedef kitle: 15 yaş üstü herkese açık.

Yürütücüler: Cansu Çakar, Atilla Şenulaş

Ücret: Yazokulunun ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 1.890, çadırlar için 1.400 TL'dir. Geziler ücrete dahil değildir.

Kontenjan: 15 kişi

Sorularınız için: Aycan Şahin (aycansahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayın. Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçları e-postayla iletilir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Not: Programa katılan öğrenciler, paralel olarak gerçekleştirilen diğer sanat atölyeleri ile etkileşim içinde olacak, bazı dersler ve etkinlikler ortak yürütülecektir.

Studios

Minyatür Atölyesi

Minyatür Atölyesi: Geleneksel sanat yöntemleri ile bilginin tahayyülü ve görselleştirilmesi 

Minyatür Atölyesi geleneksel yöntemleri kullanarak doğu resminde var olan görme biçimleri üzerine ufuk açıcı yöntemler önerir. Gördüğünü ve bildigini resmetme üzerine, mimari mekan algısını iki boyuta taşıma becerilerini geliştirir. Çeşitli çizim ve boyama teknikleri kullanılır. İki haftalık çalışmanın ardından çıkan sonucun Köyün haritasını oluşturması hedeflenir.

Program team

Cansu Çakar

İzmir’de yaşayan sanatçı Cansu Çakar 1988 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne başladı. 2012’de öğrenci değişim programıyla Budapeşte’ye Moholy-Nagy Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nde grafik tasarım bölümüne katıldı. 2013’de lisansını tamamlayarak Alsancak, İzmir’de “Minyatür Atölye” adlı bağımsız sanat atölyesinin başına geçti.