Ana içeriğe atla
10 Kasım 2018 - 11 Kasım 2018
BAŞVURU

Dersler cumartesi günleri 9-12, 15-18 ve 20-21 pazar günleri 9-12 ve 13-15 saatleri arasında yapılacaktır.

Seramikte toprak, su, ateş ve havanın ilişkisini keşfetmeye çalışırken, yeryüzüyle olan bağımızı hatırlarız. Sessizlikte, pürdikkat bir deneyim yaşamak bizi aynı zamanda sağaltabilir de... Deneyim odaklı bu atölyede, herhangi somut bir ürün elde edilmesi veya bir tekniğin öğrenilmesi değil süreç içinde düşünmek ve hissetmek hedeflenmektedir.

 • Tarih10-11 Kasım, 24-25 Kasım ve 8-9 Aralık tarihlerinde aynı program tekrarlanacaktır. 
 • AmaçKil, insanlığın tüm hikâyesi boyunca ona eşlik etmiş bir materyal. Yer kabuğunun yan ürünü. Seramiğe dönüşmesi için ateşle buluşması gerekir. Bu iki günlük atölye çalışmasında, kili bir insanı tanır gibi tanımak, doğada onu bulmaya çalışmak, farklı hallerini deneyimlemek, çarkta onunla dans etmek amaçlanıyor.  
 • Hedef Kitle18 yaşını doldurmuş, kille yakından tanışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.  
 • Kontenjan6 kişi
 • ÜcretKatılımcılar tek kişilik özel odalarda konaklayacaklardır. Programın ücreti konaklama, dersler, günde üç öğün yemek, çay, su ve temel ihtiyaçlar dahil kişi başı 900 TL`dir.  
 • Genel Bilgi

  Program 1: 10-11 Kasım 2018 (Köy`e geliş 9 Kasım, Köy`den ayrılış 11 Kasım)

  Seramikte toprak, su, ateş ve havanın ilişkisini keşfetmeye çalışırken, yeryüzüyle olan bağımızı hatırlarız. Sessizlikte, pürdikkat bir deneyim yaşamak bizi aynı zamanda sağaltabilir de...

  Deneyim odaklı bu atölyede, herhangi somut bir ürün elde edilmesi veya bir tekniğin öğrenilmesi değil süreç içinde düşünmek ve hissetmek hedeflenmektedir.

 • Kayıt ve başvuru işlemleriyle ilgili sorularınız için 

  Berna Şahin (bernasahin@nesinvakfi.org)

Program team

ESER ÖYKÜ DEDE

Eser, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Seçil Akdil’le piyano, Prof. Sayram Akdil’le solfej ve armoni çalıştı. Eğitimi sırasında Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar’ın master-