Ana içeriğe atla
29 Ekim 2018 - 2 Kasım 2018
BAŞVURU

Atölyede, kağıt hamuru (papier mâché) ve kolaj tekniği ile üç boyutlu tasarımlar oluşturulur. Heykel, mask ve kukla yapımına odaklanılarak, kâğıdın sunduğu olanaklar ve kullanım biçimleri araştırılır. Atık kağıt, metal veya plastik malzemelerle oluşturulan konstrüksiyonların kullanıldığı tasarımların, karakter yaratmaya yönelik ve giyilebilir nitelikte olması amaçlanmaktadır.

Hedef kitle: 15 yaş üstü herkese açık.

Yürütücüler: Aysel Alver

Ücret: Yazokulunun ücreti konaklama seçenkelerine göre aşağıda. Ücrete dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahildir.
Koğuş konaklaması: 625 TL
Tek kişilik özel oda konaklaması: 925 TL
Çift kişilik ya da 1+1 özel oda konaklaması, kişi başı: 725 TL

Kontenjan: 15 kişi

Sorularınız için: Berna Şahin (bernasahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayın. Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçları e-postayla iletilir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Studios

Kâğıt Atölyesi / Papier Marché

Atölyede, kağıt hamuru (papier mâché) ve kolaj tekniği ile üç boyutlu tasarımlar oluşturulur. Heykel, mask ve kukla yapımına odaklanılarak, kâğıdın sunduğu olanaklar ve kullanım biçimleri araştırılır. Atık kağıt, metal veya plastik malzemelerle oluşturulan