Ana içeriğe atla
26 Haziran 2017 - 9 Temmuz 2017

Bu atölye çalışmasının ana amacı önemli bir sorunun cevabını aramak: ``Senin hayatla ilgili mesele(leri)n, takıntı(ları)n, hülya(ları)n nedir?`` Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir, değişmeli! En nefret ettiğiniz şey, en sevdiğiniz şey, sizi rahatsız eden toplumsal bir olgu, siyasi bir olay, bir çocukluk anısı, isteyerek ya da istemeyerek unutamadığınız bir an...

Hayatta ``konuşmaya değer!`` dediğiniz her şey olabilir; içsel bir konu olması işin tutku boyutunu artıracaktır şüphesiz.

Uzun tartışmalar, bir çeşit terapi seansı kıvamında olan itiraf ve ifşaat toplantılarını takiben, katılımcıların öz-farkındalıklarını arttıracakları ve bunu fotoğraf ile anlatabilecekleri bir içerik olması beklenen kişisel ``mesele``niz belirlenmiş olacak. Ardından gezinmeye, fotoğraf üretmeye, öykünüze zemin bulmak üzere aylaklık yapmaya çıkacağız, çıkacaksınız. Bu aylak gezinmeler gruplar halinde veya tekil olarak yapılabilir, tamamıyla katılımcılara kalmış bir şey...

Öte yandan Minyatür Atölyesi geleneksel yöntemleri kullanarak doğu resminde var olan görme biçimleri üzerine ufuk açıcı yöntemler önerir. Gördüğünü ve bildigini resmetme üzerine, mimari mekan algısını iki boyuta taşıma becerilerini geliştirir. Çeşitli çizim ve boyama teknikleri kullanılır.

Studios

Photobook Dummy Workshop

This workshop has the main objective of finding an answer to a significant question: “What is your problem with life, what are your obsession(s), reverie(s)?” The answer may / should vary from person to person! What you hate / love the most, a social or a political fact that bugs you, a childhood memory, a moment you cannot forget willingly of unwillingly… This can be anything you say “worth to speak!” in life; a personal inner issue will certainly increase the factor of passion.

Minyatür Atölyesi

Minyatür Atölyesi: Geleneksel sanat yöntemleri ile bilginin tahayyülü ve görselleştirilmesi 

Minyatür Atölyesi geleneksel yöntemleri kullanarak doğu resminde var olan görme biçimleri üzerine ufuk açıcı yöntemler önerir. Gördüğünü ve bildigini resmetme üzerine, mimari mekan algısını iki boyuta taşıma becerilerini geliştirir. Çeşitli çizim ve boyama teknikleri kullanılır. İki haftalık çalışmanın ardından çıkan sonucun Köyün haritasını oluşturması hedeflenir.