Ana içeriğe atla
21 Ağustos 2022 - 2 Eylül 2022

Genel Bilgi:

 

Atölye desen ve heykel olmak üzere iki ayrı gruptan oluşmaktadır. 15’er kişilik gruplardan oluşan her iki atölyedeki katılımcıların iki ve üç boyutlu uygulamalarla çeşitli montaj teknikleriyle özgün imgeler tasarlamaları beklenmektedir. Program sürecinde atölye çalışmalarının yanı sıra her ki grubun ortak katılımıyla gerçekleştirilecek sanatta montaj, fotomontaj, kolaj ve asamblaj gibi tasarım tekniklerine dair temel bazı prensipler ve kavramların anlatılacağı sunumlara ve sanat tarihinden bazı kolaj ve asamblaj çalışmalarının inceleneceği oturumlar gerçekleştirilecektir.

 

Hedef Kitle:

Canlı Model Eşliğinde Desen Atölyesi: Bu atölye, kâğıt üzerine kömür, kömür tozu, füzen ve lavi gibi malzeme ve tektiklerle canlı model eşliğinde desen çalışmalak isteyen 16 yaş üstü herkese açık olmakla beraber, katılımcılar belirlenirken güzel sanatlar eğitimi almış veya almakta olan adaylara öncelik tanınacaktır. Kolaj ve Asamblaj Teknikleriyle Kâğıt Heykel Atölyesi: Kağıt hamuru kullanarak modelaj, fotomontaj, kolaj ve asamblaj gibi tekniklerle iki ve üç boyutlu sanatsal imge üretimi gerçekleştirmek isteyen 16 yaş üstü herkese açık atölye çalışması.

Ücret:

Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahildir. Desen Atölyesi için koğuş ücreti 6750 TL, çadır ücreti 5350 TL'dir. Kağıt Atölyesi için koğuş ücreti 6050 TL, çadır ücreti 4650 TL’dir. Geziler ücrete dahil değildir. Kullanılacak malzemeler ücrete dahildir.

Kontenjan:

Her atölye 15'er kişiliktir.

İletişim Kişisi:

Çiğdem Şahin - cigdemsahin@nesinkoyleri.org

Lecturers

AYSEL ALVER

1983 / Sivas.

/Mardin’de yaşıyor ve çalışıyor.

Aysel Alver Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, 2008 yılında Heykel Bölümü’nde lisans eğitimini, 2011 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Ana Sanat Dalı’nda ‘Sanat ve Şeyleş(tiril)me Süreçleri’ konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.