Ana içeriğe atla
9 Temmuz 2018 - 15 Temmuz 2018

Bu atölyede, doğada ancak belirtilerinin görüldüğü, icadı insan zekâsının olan çizginin geleneksel kitap sanatlarında uygulamasına odaklanırız. Çizgiyle nefes arasındaki ilişkiyi açığa çıkarıp, yoğunlaşma alıştırmalarıyla çizgide ustalık kazanmaya çalışırız.

Bir Nefeste Tek Çizgi Atölyesi, Cansu Çakar’ın “düz çizgi çekmek için nefes tutulmalı” düşüncesinden ortaya çıkmıştır. Tasarımda ve sanatta en soyut unsur olarak karşımıza çıkan çizgiyi geleneksel sanat teorisiyle karşılaştırmalı olarak araştırırız. Katılımcılar, sanatçı ve Pranayama nefes eğitmeni Başak Ergül rehberliğinde çeşitli egzersizlerle nefeslerine yön vererek, odaklanmayı, anda kalabilmeyi, orada ve kendi içlerinde olmayı deneyimleyip bu meditatif hâlin çizgiye yansımasını gözlemlerler.

Hedef kitle: 15 yaş üstü herkese açık.

Yürütücüler: Cansu Çakar, Başak Ergül

Ücret: Yazokulunun ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil çadırlar için 700 TL'dir. Geziler ücrete dahil değildir.

Kontenjan: 15 kişi. Programın kontenjanı dolmuştur.

Sorularınız için: Çiğdem Şahin (cigdemsahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Programın kontenjanı dolmuştur.  Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçları e-postayla iletilir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Studios

BİR NEFESTE TEK ÇİZGİ

Bu atölyede, doğada ancak belirtilerinin görüldüğü, icadı insan zekâsının olan çizginin geleneksel kitap sanatlarında uygulamasına odaklanırız. Çizgiyle nefes arasındaki ilişkiyi açığa çıkarıp, yoğunlaşma alıştırmalarıyla çizgide ustalık