Ana içeriğe atla
28 Temmuz 2019 - 4 Ağustos 2019

Amaç: Atölye, gerçeklik ve kurgu, belgesel uygulamalar, yaratıcı tarihler ve hikâye anlatımı arasında hareket eden farklı anlatı biçimlerini ve sanatsal yaklaşımları araştırma amacı taşımaktadır.

Anlatım stratejileri atölyesi, referanslarını sadece görsel sanatlardan değil, filmler, belgeseller, arşiv görüntüleri, yeni medya, edebiyat ve grafik romanlar gibi disiplinlere uzanan geniş bir skaladan almaktadır. Program sanat öğrencilerine yönelik hazırlanmış olsa da, katılımcıların görsel sanatlar alanından olması bir zorunluluk değildir ancak katılımcıların görsel kültüre yönelik bir ilgileri olması beklenmektedir. 

Anlatım stratejileri atölyesi, katılımcılara farklı sanatsal metodolojiler ve yaklaşımlar hakkında bilgi vermeye ve katılımcıları kendi yaratıcılıklarını yorumlamaya, keşfetmeye ve geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlar. Atölye hem teorik bilgiler hem de pratik görevler içermektedir.

Hedef kitle: 17 yaş ve üzeri görsel sanatlarla ilgilenen herkes

Genel bilgi: Katılımcılardan kendilerini anlattıkları ve Anlatım Stratejileri Atölyesi'ne  katılma amaçlarını belirttikleri, 100 kelimelik bir yazıyı niyet mektubu) başvuru formuna yazmaları beklenmektedir. 

Eğitmen: Seher Uysal, Mike Bode

Ücret: Yazokulunun ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 1.235, çadırlar için 935 TL'dir. Geziler, ücrete dahil değildir.

Kontenjan: 15 kişi

Sorularınız için: Aysen Çoluk (aysencoluk@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayın. Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Başvurular toplu olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucunuz yaklaşık 1 ay sonra e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

 

daha fazla bilgi için: http://www.nesinkoyleri.org/etkinlik-detay.php?egitimkod=341

 

Program team

SEHER UYSAL

Seher Uysal (b.1983), İstanbul’da yaşayan görsel sanatçı ve araştırmacıdır. Sanatsal pratiğini gündelik hayata ilişkin sıradan olaylar şekillendirir ve çalışmaları esas olarak mekansal, tarihsel veya kültürel koşullar üzerine sanatsal araştırmaya dayalı

MIKE BODE

(d. 1964) İsveç'te yaşayan görsel sanatçı ve araştırmacı. Bode’un sanatsal pratiği, başlangıç noktasını sıklıkla toplumsal, tarihsel ve politik değişimler ve yeni teknolojilerin etkilerine ilişkin mekansal araştırmalardan alır. Bu çalışmalar genelde, mimari ve mekânsal müdahaleler, dijital medya, arşiv materyalleri