Ana içeriğe atla
11 Haziran 2018 - 17 Haziran 2018
REGISTER

Atölye görsel sanatlarda gerçek ve kurmaca arasında gidip gelen anlatı biçimlerinin nasıl kullanıldığına, yaratıcı anlatı ve araştırma biçimlerine, belgeselden “mockumentary”ye, karakterler yaratmaya, gündelik hayatı hikayeleştirmeye yönelik bilgiler içermektedir. “Anlatı Biçimleri”  referanslarını sadece görsel sanatlardan değil; çizgi roman, belgesel ve arşiv görüntüleri, edebiyat ve fotomuhabirlik gibi disiplinlere uzanan geniş bir skaladan almaktadır. Atölye öğrencilerinin sanat alanından olması bir zorunluluk değildir ancak sanata yönelik bir ilgileri olması gerekmektedir. Bir hafta boyunca tüm gün devam edecek çalışmalarda öğrencilerin düşünmeye, yorumlamaya, çeşitlemeler yapmaya ve yaratıcı olmaya teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Atölye çalışması hem kısa teorik bilgiler içerir hem de öğrencinin pratik anlamda üretimler yapmasını teşvik eder.

Studios

Anlatı Biçimleri

Atölye görsel sanatlarda gerçek ve kurmaca arasında gidip gelen anlatı biçimlerinin nasıl kullanıldığına, yaratıcı anlatı ve araştırma biçimlerine, belgeselden “mockumentary”ye, karakterler yaratmaya, gündelik hayatı hikayeleştirmeye yönelik bilgiler içermektedir.
Program team

Seher Uysal

Seher Uysal, Ph.D. (1983, Istanbul). Bağımsız araştırmacı, sanatçı. Kariyerinin başında  İletişim ve Sosyal Bilimler üzerine çalıştıktan sonra daha öznel bir alana, Sanat alanına geçti. Kocaeli Üniversitesi Plastik Sanatlar bölümünden “1980 Sonrası Türkiye Sanatında Bir Malzeme olarak Tekstil ve Bir Eylem Olarak Dikiş” başlıklı tezi ile Sanatta Yeterlik derecesi ile mezun oldu.