Ana içeriğe atla

Harvard Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden yüksek onurla mezun oldu (2018). Üniversite bitirme tezi Türkiye’deki öğretmen kimliği ve öğretmen eğitimleri üzerineydi. Boston’da TAL’da (eğitim teknolojileri şirketi) üst düzey öğrenme tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu sırada Group Relations International programlarında, grup psikolojisi üzerine 3 eğitim tamamladı (2019-2020). Doğaçlama tiyatro ve çağdaş dans performanslarında yer aldı. Bir yıl sonra Harvard Üniversitesi’ne geri döndü ve Eğitim Fakültesinde yüksek lisansına başladı (2021). Radikal pedagoji, eğitimde hareket ve beden farkındalığı, hikaye anlatıcılığı ve grup psikolojisi alanında dersler tamamladı. Bu yıl Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government’da hikaye anlatıcılığı ve liderlik üzerine online ders vermekte. Dünyayı gezmeye ve dans etmeye devam ediyor. 

 


Verdiği dersler:

RADİKAL PEDAGOJİ: ALTERNATİF EĞİTİM MODELLERİ

20 Eylül 2021 - 25 Eylül 2021
Bu program, eleştirel düşüncenin öğrenme ortamında harekete geçirilebileceği yöntemler, düşünce biçimleri ve aktiviteler sunar. Yaratıcı projelerin nasıl sosyal adalet, farklılıklar, birlikte yaşama, birbirini anlama, iklim ve çevre sorunları gibi konular üzerine yoğunlaşabileceği, şiddetsiz ortamın sınıf içinde nasıl yaratılabileceği konusunda öneriler getirir. Öğrencilerin nasıl eğitim yıllarının daha erken dönemlerinde sanatsal araştırma yöntemlerinden yararlanabileceklerini ve düşünce becerilerini nasıl sosyal değişime odaklanarak geliştirebilecekleri sorularını sorar.

BİZ OLMA ATÖLYESİ: GRUP YAŞAMI İÇİNDE BEDEN VE HAREKET ÜZERİNE BİR KEŞİF

13 Eylül 2021 - 18 Eylül 2021
Bedenlerimizin bilgeliği var. Kendi tarihimiz, atalarımızın yaşam şekilleri, geldiğimiz coğrafyanın koşulları, bulunduğumuz duygu durumu ve benliğimize dair daha birçok  bilgi taşıyorlar. Bu yüzden bedenlerimizle nasıl ilişkide kalacağımızı, nasıl dinleyebileceğimizi ve onlardan nasıl öğrenebileceğimizi anlamak çok önemli. Biz Olma Atölyesi öğrenme alanlarında yıllardır arka plana atılmış ve toplumsal sistemlerimiz tarafından kontrol altına alınmış bedenlerimizi yeniden öğrenmenin merkezine koyar. Biz Olma Atölyesi beden ve zihin ilişkisine ışık tutan sanatsal metotlar kullanarak insanın kendisi, çevresi ve sosyal durumuna farkındalık getirmeyi hedefler. Hareket, nefes, dikkat ve hikaye anlatıcılığı ile birey, kimlik, birlik ve beraberlik kavramlarını araştır.