Ana içeriğe atla

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2014 yılında Vefa Lisesi’nden mezun olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimine başladı. Lisans eğitimi sırasında 2017-2018 akademik yılını Erasmus+ Programı ile Politecnico di Milano’da geçirdi. Eğitim hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası yarışma ve bienal çalışma grupları içerisinde yer aldı. Halen yüksek lisans eğitimine devam ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.


Verdiği dersler:

Atölye 1

Spekülatif nematod,
birlikte yaşayabilmek için başka mekansal olasılıklar.

“Bana Bursaphelenchus Xylophilus deyin. Ben küçük, solucan benzeri bir yaratığım, bir nematodum ve zamanımın çoğunu çam ağaçlarının içini kemirerek geçiriyorum. Ama benim dostlarım, yedi denizde yüzen herhangi bir balina avcısı kadar çok yolculuk eder. Benimle takılırsanız size bazı ilginç yolculuklardan bahsedeceğim. Ama bekleyin: kim bir solucandan dünya hakkında bir şeyler duymak ister ki?” Anna Tsing, 2015

Mimarlık Yaz Kampı: Alternatif Pratikler

17 Temmuz 2022 - 23 Temmuz 2022

Nesin Köylerinin eşsiz bağlamında belirlenen program çerçevesinde sorgulamalar, tartışmalar ve atölyelerle soyut düşünme, tartışma ve uygulamalar üzerinden ilerleyecek bir haftalık programda tasarım üzerine disiplinler arası ilişkilenmeler ve ortaklıklar kurmak amacıyla bir araya geliyoruz.