Ana içeriğe atla

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu, 2009’da aynı üniversiteden yüksek lisans derecesi aldı. 2007’de Sevince Bayrak’la beraber SO? Mimarlık ve Fikriyat’ı kurdular. İstanbul Modern – MoMA PS1 işbirliği ile gerçekleştirilen Yeni Mimarlık Programı’nda Göğe Bakma Durağı isimli projeleri birinci seçildi, uygulandı ve Architekturführer Istanbul adlı kitapta yayınlandı. Bu proje MoMA ve MAXXI’de sergilendi. 2015 yılında, Londra’da İngiliz Kraliyet Sanat Akademisi’nin Turkishceramics ile açtığı uluslararası yarışmayı kazandılar ve projeleri “Beklenmedik Tepe” İngiliz Kraliyet Sanat Akademisi’nde uygulandı. Roma’daki modern sanat müzesi MAXXI için yapmış oldukları Kayıp Bariyer adlı eser 2016 yılında MAXXI’nin kalıcı koleksiyonuna katıldı. Ortaköy Meydanı’ndaki yerleştirmeleri Havai Bahçe; Sotheby’s, Wallpaper ve Architectural Digest gibi yayın ve kurumların en iyi yerleştirmeler listesine girdi. Projeleri EU Mies ve Aga Khan ödüllerine aday gösterildi.
Oral Göktaş aralarında Londra, Roma, Floransa, Cenova, Bordeaux, New York ve Lubyana gibi şehirlerde kamusal alan, mimarlık ve kentleşme üzerine sunumlar yaptı. 2016 yılında Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, halen MEF Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışıyor ve aynı üniversitede Alternatif Mimarlık Pratikleri yüksek lisans programını yürütüyor.

 


Verdiği dersler:

Mimarlık Yaz Kampı: Alternatif Pratikler

17 Temmuz 2022 - 23 Temmuz 2022

Nesin Köylerinin eşsiz bağlamında belirlenen program çerçevesinde sorgulamalar, tartışmalar ve atölyelerle soyut düşünme, tartışma ve uygulamalar üzerinden ilerleyecek bir haftalık programda tasarım üzerine disiplinler arası ilişkilenmeler ve ortaklıklar kurmak amacıyla bir araya geliyoruz.