Ana içeriğe atla

Mimar, sosyolog, film yapımcısı. İYTE Mimarlık Bölümü Doktor Öğretim Görevlisi.

ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde Lisans (1998), Carnegie Mellon Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Yüksek Lisans’ını (2000) tamamladı. Ankara, New York ve Kabil’de mimarlık yaptı, mimari ve kentsel tasarım yarışmalarına katıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde (2009-2012) yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2012’den beri İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Dr. Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta, lisans, yüksek lisans, doktora düzeyinde dersler vermekte ve yüksek lisans tezleri yürütmektedir. İletişim ve Norgunk Yayıncılık için çeşitli dergi, kitap ve kitap bölümlerine çevirmenlik yaptı. Tesmeralsekdiz, ToplumBilim, Şerhh gibi dergilere yazı yazdı. Pek çok kolektif, bağımsız belgesel ve kısa film projesinde yer aldı. Yönetmenliğini yaptığı filmlerden bazıları: Trans//geçişler (2018), Ölü ve de Diri (2015), Burası Ankara (2006), Mecburi İniş (2005). İzmir’de yaşıyor.


Verdiği dersler:

Mimarlık Yaz Kampı: Nesne ve Şey’in Peşinde

24 Temmuz 2022 - 30 Temmuz 2022

Nesin Köylerinin eşsiz bağlamında belirlenen program çerçevesinde sorgulamalar, tartışmalar ve atölyelerle soyut düşünme, tartışma ve uygulamalar üzerinden ilerleyecek bir haftalık programda tasarım üzerine disiplinler arası ilişkilenmeler ve ortaklıklar kurmak amacıyla bir araya geliyoruz.

Nesnenin Çekimleri

Mimarlık ve sanatın odağındaki ‘nesne’nin güncel felsefi tartışmalar ışığında yenilenmekte olan tanımından hareketle karşımıza çıkacak değme nesnelerle üçüncü türden yakınlaşmaların peşine düşeceğiz. Edebiyat, müzik, seramik ve örgü pratiklerinden devşireceğimiz çekim kurallarıyla nesnelerin basitten karmaşığa şekil ve isim alıp verme hallerini keşfedeceğiz. Atölyemiz köyün yakın çevresinde bir yüzey araştırmasıyla yola koyulacak.